Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Wyciekły nazwiska. Robert Biedroń i jego partner jedynkami do PE

Autor: PAP/JS
Dodano: 22-03-2019 20:42 | Aktualizacja: 22-03-2019 20:59

Na sobotniej (23 marca) konwencji Wiosny Robert Biedroń zaprezentuje "jedynki" swojego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W przyszłym tygodniu liderzy list wyborczych zostaną też przez niego przedstawieni w poszczególnych okręgach wyborczych.

Według dotychczasowych doniesień lider Wiosny ma być "jedynką" listy tej partii w wyborach do PE w Warszawie. Biedroń zapowiedział jednak, że nie przyjmie mandatu. Drugie miejsce na warszawskiej liście wyborczej do europarlamentu ma zająć posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus.

Wśród liderów list Wiosny do PE mają znaleźć się też m.in. legendarny działacz "Solidarności" w okresie PRL Zbigniew Bujak, partner Biedronia Krzysztof Śmiszek, b. zastępczyni RPO Sylwia Spurek, b. wicemarszałek Sejmu i wieloletnia szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wanda Nowicka, wywodzący się ze środowiska Krytyki Politycznej socjolog Maciej Gdula oraz b. stołeczna radna Paulina Piechna-Więckiewicz. Pełną listę "jedynek" Wiosny opublikował w piątek na Twitterze, powołując się na źródła nieoficjalne, serwis Polityka Insight.

W przyszłym tygodniu Biedroń uda się w objazd po kraju, by prezentować poszczególnych liderów list Wiosny na regionalnych konferencjach prasowych w ośmiu miastach Polski. W poniedziałek będzie w Szczecinie i Poznaniu, we wtorek we Wrocławiu i Katowicach, w środę w Krakowie i Rzeszowie, a w czwartek w Gdańsku i Olsztynie. Konferencjom ma też towarzyszyć zbieranie podpisów pod listami wyborczymi Wiosny.

Już wcześniej Biedroń poinformował, że szefem sztabu wyborczego ugrupowania będzie wiceprezes Wiosny Marcin Anaszewicz, pełnomocniczką wyborczą wiceprezeska partii Gabriela Morawska-Stanecka, a pełnomocniczką finansową - skarbniczka Wiosny Monika Gotlibowska.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019