Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jarosław Kaczyński: Polska musi nadrobić historyczne straty

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 23-03-2019 15:18

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził na spotkaniu z wyborcami w Wieluniu 23 marca, że trzeba zrobić wszystko, by zniwelować, a następnie całkowicie zlikwidować stratę do bogatszej części Europy.

Szef PiS zaznaczył, że "ciągle jesteśmy w drodze do tego, o czym pewnie wielu spośród nas myślało w momencie kiedy zmieniał się w Polsce ustrój, w momencie, w którym odzyskiwaliśmy wolność". "Bardzo wielu spośród nas wierzyło wtedy, że Polska stanie się pełnoprawnym członkiem wszystkich wielkich organizacji europejskich, ale że także poziom życia Polaków będzie taki jak w Zachodniej Europie, tej bogatszej Europie, tej która miała dużo więcej historycznego szczęścia niż Polska" - mówił Kaczyński.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński: nasi przeciwnicy chcą zniszczyć polską demokrację

Jak dodał Polska miała gorsze szanse i teraz idziemy tą drogą, aby to wszystko nadrobić. "Żeby tę stratę zniwelować, a następnie całkowicie zlikwidować" - powiedział lider PiS.

Podkreślił, że w tej perspektywie trzeba patrzeć na zbliżające się wybory. "Na te pierwsze (europejskie) i na te drugie, które będą na jesieni (parlamentarne). Kiedyś gdzieś powiedziałem, że to są dwie tury jednych wyborów i to jest prawda. My musimy wygrać teraz także i dlatego, aby wygrać później, żeby wygrać na jesieni" - mówił lider PiS.

Czytaj również: Mateusz Morawiecki: mamy marzenia o wielkiej wspaniałej Polsce

Według niego wybory europejskie mają też "swoje zupełnie autonomiczne znaczenie". "Po prostu jest rzeczą bardzo istotną ilu będzie naszych reprezentantów w Unii Europejskiej, w Parlamencie Europejskim no i oczywiście jacy oni będą" - mówił Kaczyński.

"Bo to jest tak, że w Unii jeśli się chce i potrafi, to można wiele rzeczy załatwić (...) nam dobra, patriotyczna reprezentacja w PE, możliwie jak najliczniejsza jest potrzebna" - powiedział Kaczyński.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019