Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Anna Zalewska straci stanowisko? Decyzja zapadnie już wkrótce

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 26-03-2019 10:39

W najbliższych dniach zapewne dojdzie do rozstrzygnięcia, czy jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego będą zmiany w rządzie - oznajmił 26 marca szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Polityk nie chciał rozstrzygać tego, jaki los czeka minister edukacji Annę Zalewską.

Michał Dworczyk pytany był w radiowej Trójce między innymi o to, czy jeszcze przed wyborami europejskimi nastąpią jakieś zmiany w rządzie.

"To pewnie rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Mówił o tym pan premier Mateusz Morawiecki. Zarówno możliwy jest wariant taki, w którym niektórzy ministrowie kandydujący do Parlamentu Europejskiego odejdą ze swoich stanowisk, żeby skupić się na kampanii, ale też możliwy jest wariant, że dopiero po wyborach. Bo to przecież wyborcy zdecydują, kto pojedzie do Brukseli (...), tak żeby dopiero po wyborach odeszli z resortów" - mówił.

Dopytywany, czy minister edukacji Anna Zalewska pozostanie ministrem do wyborów, odparł, że "odpowiedź się zawiera w tym, co powiedział przed chwilą".

"Te decyzje zapadną pewnie w najbliższych dniach. Trzeba też pytać panią minister Zalewską, bo wiemy, że część ministrów, tak jak minister Joachim Brudziński podjął decyzję, że na ten najbardziej gorący czas kampanii weźmie urlop, żeby móc się skupić właśnie na kampanii wyborczej. Więc to są też decyzje indywidualne" - powiedział Dworczyk.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019