Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do PE

Autor: PAP/rs
Dodano: 02-04-2019 15:03

Mam informację, że rekonstrukcja rządu nastąpi jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - oświadczyła we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Zaznaczyła, że konkretny termin nie jest jej znany. Wybory do PE odbędą się 26 maja.

Rzeczniczka PiS pytana na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, czy rekonstrukcja rządu nastąpi jeszcze przed wyborami europejskimi stwierdziła, że z tego co jej wiadomo, tak.

"Nie jest mi znany termin, więc nie odpowiem kiedy, ale mam informację, że jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego" - powiedziała Mazurek. Zaznaczyła rekonstrukcja związana jest z wyborami do PE.

Zgodnie z decyzją Komitetu Politycznego PiS z lutego na listach partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego znalazło się m.in. kilkoro ministrów i wiceministrów, w tym m.in.: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska.

Mazurek mówiła, że rekonstrukcja miałaby być po to, aby "sprawnie ewentualnie przekazać rządzenie następcom" w resortach. "O szczegółach myślę, że będzie państwa informował premier bądź rzecznik rządu" - zaznaczyła rzeczniczka PiS.

Informację potwierdziła również posłanka PiS Elżbieta Kruk: - Jest decyzja, że rekonstrukcja rządu będzie przed wyborami do PE; trwają w tej sprawie rozmowy i konsultacje - powiedziała we wtorek w RMF FM.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019