Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jacek Wilk liderem śląskiej listy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy

Autor: PAP/JS
Dodano: 02-04-2019 16:59

Poseł koła poselskiego Konfederacja Jacek Wilk jest liderem listy wyborczej Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy w woj. śląskim. Parlamentarzysta startuje w wyborach do europarlamentu pod hasłem "Nowa energia dla Śląska". Chce m.in. propagować nowoczesne technologie węglowe.

We wtorek na katowickim rynku komitet zainaugurował kampanię wyborczą w woj. śląskim. "Węgiel to nasz skarb" - głosi jedno z zaprezentowanych haseł. W programie kandydatów Konfederacji jest - jak deklarują - kompleksowy rozwój regionu, likwidacja zbędnej biurokracji oraz innowacyjna gospodarka i przedsiębiorczość. Wilk zapowiedział, że każde z tych haseł wyborczych rozwinie w kolejnych dniach podczas konferencji prasowych.

Podczas inauguracji kampanii poseł Wilk przekonywał, że "Śląsk jest sercem suwerenności energetycznej Polski". Jak mówił, należy rozwijać nowoczesne technologie węglowe, zamiast stawiania na "obcą energię i podleganie coraz większej zależności od innych państw".

"Walczymy o podmiotowość Polski w Unii Europejskiej i o suwerenność (...). Jednym z najważniejszych obszarów suwerenności jest suwerenność energetyczna. Śląsk to jest serce suwerenności energetycznej Polski. Prawie od początku mojej kadencji w Sejmie zajmuję się sprawami związanymi z tym regionem - dotyczącymi górnictwa, wydobycia węgla kamiennego, energetyki, ale także takimi sprawami jak logistyka i ogólny rozwój tego regionu" - mówił kandydat, którego jednym z haseł wyborczych jest "Jacek Wilk - adwokat ziemi śląskiej".

Poseł przypomniał, że zainicjował działanie trzech zespołów parlamentarnych: ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla, ds. Programu Polska 3.0 oraz ds. Technologii Blockchain i Kryptowalut.

Na śląskiej liście wyborczej Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy znalazł się także m.in. działacz Ruchu Narodowego, radny Ogrodzieńca Jerzy Janoska.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019