Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Róża Thun wezwała Beatę Szydło do publicznej debaty o przyszłości UE

Autor: PAP/bad
Dodano: 07-04-2019 13:53 | Aktualizacja: 07-04-2019 13:56

Europosłanka Róża Thun, liderka listy Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim wezwała w niedzielę do publicznej debaty o przyszłości UE wicepremier Beatę Szydło – jedynkę na liście Zjednoczonej Prawicy.

"Proponuję dwa bloki tematyczne. Pierwszy o tym, jaka będzie pozycja Polski w UE za lat pięć. Drugi temat to konkretnie, co każda z nas zrobi przez te pięć lat dla obywateli w Parlamencie Europejskim, co zrobi i jak to osiągnie" - powiedziała w niedzielę Thun. Poinformowała, że w tej sprawie wysłała list do wicepremier.

Zaznaczyła, że chce, by debata miała charakter otwarty, z udziałem obywateli i zainteresowanych mediów oraz internautów, a kandydatki do PE powinny mieć możliwość zadawania sobie pytań. Miejscem jednej debaty mógłby być Kraków lub Brzeszcze, a drugiej jak zaproponowała Róża Thun - Kielce.

Posłanka do PE powiedziała dziennikarzom, że nie zaproponowała konkretnych dat tych debat i jest otwarta na propozycje. "Ja mam tylko bardzo wyraźne informacje, że pani premier unika spotkania ze mną" - mówiła.

Róża Thun dodała, że nie chce debatować z kimś innym. "Proszę panią premier, żeby nie przysyłała zastępstwa tylko, żeby przyszła na debatę: liderka listy z liderką listy. Każdy z nas może wysłać zastępców. Chodzi o to, żeby spotkała się liderka z liderką" - podkreśliła Róża Thun.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019