Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Szczecin: KE zainaugurowała kampanię wyborczą do europarlamentu

Autor: PAP/bad
Dodano: 07-04-2019 13:56 | Aktualizacja: 07-04-2019 14:00

Chcemy zaprosić inne komitety do wspólnej debaty - mówił w niedzielę startujący jako "jedynka" listy Koalicji Europejskiej do europarlamentu z okręgu 13 Bogusław Liberadzki. Kandydaci KE z Zachodniopomorskiego i Lubuskiego zainaugurowali w Szczecinie w kampanię wyborczą.

 

Jak powiedział, spełniają się hasła, które przedstawiał jako kandydat do PE pięć lat temu. "S3 dojdzie do Świnoujścia i będzie tunel - jest. Będziemy budować S6 od Szczecina do Koszalina - jest, buduje się. Będą obwodnice Szczecinka - jest, Wałcza - są" - mówił Liberadzki, wymieniając też m.in. modernizację linii kolejowej Szczecin-Poznań czy "zdublowaną kwotę na regionalny program operacyjny".

"Teraz chcemy zaprosić inne komitety wyborcze do wspólnej debaty" - powiedział Liberadzki. Dodał, że województwo zachodniopomorskie "wyszło z izolacji transportowej", a miasta i wsie "korzystają". Powiedział, że jako pole do rozmowy proponuje "kontynuację polityki spójności, ale również wykorzystanie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych". "Stwórzmy forum takiej debaty" - zaapelował.

Poseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz, który wraz z kilkudziesięcioma popierającymi go osobami, przybył na Jasne Błonia z placu Grunwaldzkiego, powiedział, że "przed nami kluczowe wybory". "To najważniejsze wybory od 1989 r. Te symboliczne 30 lat rozwoju, rozkwitu Polski dzisiaj staje pod znakiem zapytania. 26 maja zdecydujemy o losach Polski na najbliższe lata. Nie na 4 lata - zdecydujemy na 8, 12 lat" - powiedział. Dodał, że "dobre, cywilizowane państwo" to takie, w którym "silny broni praw słabszego", a "większość broni praw mniejszości".

"Chcę zadeklarować wszystkim naszym dziewczynom, żonom, babciom, partnerkom: nie zostawimy was samych z Jurgielem, Szyszką i Kaczyńskim" - powiedział kandydat KE. Złożył też obietnicę seniorom, mówiąc "nie zostawimy was samych". Zwrócił się także do osób niepełnosprawnych, obiecując "nikt nigdy więcej nie będzie was spychał w Sejmie, nie pozwolimy podnieść na was ręki, będziemy was bronić".

Zapewnił też, że Koalicja Europejska stoi "ramię w ramię" z nauczycielami. "Wychowujecie, edukujecie nasze dzieci, będziemy za wami stali, nie zostawimy was samych z nimi" - mówił. Zwracając się do przedsiębiorców powiedział "zbudujemy wam Polskę, w której będziecie się czuli stabilnie i pewnie".

Okręg 13 w wyborach do Parlamentu Europejskiego obejmuje województwa Zachodniopomorskie i Lubuskie. Siedzibą okręgowej komisji wyborczej jest Gorzów Wielkopolski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020