Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prezydent: chcemy równego rozwoju państwa

Autor: PAP/AH
Dodano: 09-04-2019 13:13

Chcemy równego rozwoju państwa; aby w każdym zakątku kraju zapewnione były odpowiednie warunki do życia, funkcjonowania, rozwoju i prowadzenia działalności - zapewnił we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wziął we wtorek udział w konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich" w Kalsku (woj. lubuskie).

Andrzej Duda w przemówieniu podkreślił, że kwestia perspektyw dla mieszkańców terenów wiejskich jest dla niego niezmiernie ważnym elementem polityki. Od samego początku, kiedy dyskutowaliśmy na temat programu PiS (...) cały czas była mowa o absolutnej potrzebie wyrównania rozwoju kraju, o tendencji przeciwnej do tej, która byłą realizowana przez poprzednio rządzących" - zaznaczył prezydent.

Podkreślił priorytetowe znaczenie równomiernego rozwoju kraju. "To jest właśnie kwestia równego rozwoju kraju, żeby w każdym zakątku kraju zapewnione były odpowiednie warunki żeby żyć, żeby funkcjonować, żeby się rozwijać i żeby prowadzić swoją działalność" - podkreślił.

"Nowoczesne państwo to właśnie państwo, które zapewnia te elementy i cały czas realizuje się w rozwoju, żeby właśnie te warunki do zamieszkania i rozwijania się były zapewnione" - dodał Andrzej Duda. Podkreślił przy tym, że chce, aby Polska była państwem nowoczesnym i innowacyjnym.

Jak przekazała Kancelaria Prezydenta, celem wtorkowej konferencji jest prezentacja podejmowanych przez państwo działań służących podnoszeniu jakości życia mieszkańców polskiej wsi.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019