Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

W Polsce sondaż exit poll 26 maja przeprowadzi IPSOS

Autor: GP
Dodano: 10-04-2019 13:26

Ipsos przeprowadzi badanie exit poll podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego; jego wyniki zostaną zaprezentowane w stacjach TVP, Polsat i TVN.

Jak poinformowała w środę pracownia, badanie zostanie przeprowadzone przed 845 losowo wybranymi lokalami wyborczymi.

"Ankieterzy firmy Ipsos poproszą osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania" - czytamy.

Wyniki te - zaznaczono - zawierać będą informacje o: procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, podziale mandatów, frekwencji oraz kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

Ipsos poinformował jednocześnie, że na jego ofertę "odpowiedziały największe stacje telewizyjne w Polsce, z którymi zostały podpisane umowy". "Wyniki badania zaprezentowane zostaną w stacjach Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat oraz TVN" - zapowiedziano w komunikacie.

Według informacji podanych przez Ipsos pracownia ta jest trzecią co do wielkości firmą badawczą na świecie, obecną w 84 krajach, zatrudnia ponad 16 tys. pracowników i pracuje dla 5 tys. klientów na całym świecie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019