Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jarosław Kaczyński: uważamy, że naród to generalna wspólnota wobec której mamy zobowiązania

Autor: PAP/TE
Dodano: 13-04-2019 12:38

Uważamy, że naród to ta główna, generalna wspólnota wobec której mamy wiele zobowiązań; jako partia polityczna musimy służyć narodowi i dbać o jego spójność - mówił podczas konwencji regionalnej PiS w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński.

"Czym różni się PiS od PO? Wiadomo - stosunkiem do społeczeństwa, do narodu. My uważamy, że naród, bo tego słowa się nie wstydzimy i go używamy, to ta główna, generalna wspólnota wobec której mamy wiele zobowiązań, wobec której mamy podstawowe zobowiązania. W szczególności jako partia polityczna uważamy, że musimy służyć narodowi, że musimy dbać o jego spójność, czyli dbać o interesy wszystkich grup i wszystkich obywateli, nie możemy ich dzielić ani z punktu widzenia ich sytuacji społecznej, ani z punktu widzenia ich miejsca zamieszkania, regionów" - mówił prezes PiS.

"Jeśli spojrzeć na naszą politykę, to choć nie jest ona oczywiście wolna od różnych ułomności, bo jesteśmy tylko ludźmi, to jednak ona weryfikuje ten sposób myślenia. My to głosimy i my to robimy i wydaje się, że trudno to zakwestionować" - dodał Kaczyński. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019