Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Krystyna Pawłowicz: Żona Adamowicza nie ma kompetencji do pracy Parlamencie Europejskim

Autor: Tomasz Klyta
Dodano: 16-04-2019 23:35 | Aktualizacja: 16-04-2019 23:43

Posłanka Krystyna Pawłowicz poddała w wątpliwość kompetencje Magdaleny Adamowicz. Ta druga zdecydowała się kandydować do Parlamentu Europejskiego. Na portalu społecznościowym Twitter posłanka zapytała żonę Pawła Adamowicza, jakie ma kompetencje poza byciem żoną zamordowanego prezydenta.

W tygodniku "Wprost" Magdalena Adamowicz zadeklarowała start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na jej krytyczne słowa o stanie polskiej polityk ostro zareagowała posłanka Krystyna Pawłowicz. Poza poddaniem w wątpliwość jej kompetencji jako kandydatki do Parlamentu Europejskiego, wytknęła Magdalenie Adamowicz "brak szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP".

Na odpowiedź wdowy po Pawle Adamowiczu nie trzeba było długo czekać. Na początku - korzystając z tego samego serwisu społecznościowego - Magdalena Adamowicz napisała, że "żoną zmarłego prezydenta uczynił ją tragiczny los". Następnie wymieniła swoje tytuły naukowe i uczelnie, na których je zdobywała. Na końcu dopisała "szanuję ludzi, panią też".

- Dzisiejsza polityka to PR, fasadowe przepychanki i coraz więcej hejtu, dzielenia, szczucia jednym przeciw drugim w celu osiągnięcia krótkotrwałych celów, bez refleksji, jakie to będzie miało skutki w przyszłości. Jednak chcę wystartować w wyborach właśnie po to, żeby to zmieniać - mówiła na łamach "Wprost" kandydatka do PE z ramienia Koalicji Europejskiej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019