Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jarosław Gowin: mam nadzieję, że Donald Tusk uszanuje konstytucyjną wolność uczelni

Autor: PAP / MIW
Dodano: 29-04-2019 23:16

Mam nadzieję, że Donald Tusk uszanuje konstytucyjną wolność uczelni od nacisków i obecności treści politycznych - powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin, komentując planowane na 3 maja wystąpienie szefa Rady Europejskiej.

Tusk 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim wygłosi wykład "Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach". W połowie kwietnia powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu, że podczas wizyty w Polsce tego dnia będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". Jak dodał, to dobry dzień, by mówić o konstytucji, miejscu Polski w Europie, znaczeniu wolności i wolnych wyborach.

"Jest dla mnie rzeczą zrozumiałą, że ten wykład może być traktowany w środowisku akademickim jako ważne wydarzenie, ale nie powinno się wpisywać w kampanię wyborczą" - podkreślił Gowin w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

"Mam nadzieję, że jego wykład będzie dotyczył raczej pewnych fundamentalnych zasad procesu integracji europejskiej, a nie będzie elementem bieżącej kampanii, bo byłoby to z jego strony nadużyciem wobec gospodarzy, czyli Uniwersytetu Warszawskiego" - dodał wicepremier.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019