Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Grzegorz Schetyna: wybory do PE będą decydować o przyszłości Polski

Autor: PAP/TE
Dodano: 22-05-2019 10:17

Wybory do PE zdecydują o przyszłości Polski; Koalicja Europejska jest blisko zwycięstwa; jest wielka szansa, aby pokazać czerwoną kartkę pisowskiej polityce: agresywnej, wrogiej, skrzywionego uśmiechu, niszczenia praworządności i rozdzielności oświadczeń majątkowych - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna podkreślił na środowej konferencji prasowej Koalicji Europejskiej w Warszawie, że w niedzielę przed Polakami "wielki wybór". "To jest historyczna chwila. Jesteśmy przed wyborami, które będą decydować, w którą stronę będzie zmierzać nasz kraj, w którą stronę będzie zmierzać Polska po 26 maja" - oświadczył.

Jak dodał, sondaże potwierdzają, iż Koalicja jest "bardzo blisko" zwycięstwa. "Jest wielka szansa na to, żeby po kilku latach pokazać czerwoną kartkę PiS-owi, pisowskiej polityce - agresywnej, wrogiej, skrzywionego uśmiechu, niszczenia praworządności i rozdzielności oświadczeń majątkowych" - dodał lider Platformy.

Zaapelował do Polaków, aby 26 maja wzięli udział w wyborach. "Pamiętajcie, że to nie tylko obywatelski obowiązek, ale to jest głos na przyszłość waszych dzieci; to jest decydujący moment, co do przyszłości Polski i naszych dzieci" - zaznaczył Schetyna.

"Potrzebujemy mobilizacji, prosimy o to, żeby być przy urnach wyborczych i postawić krzyżyk przy liście numer 3, przy Komitecie Wyborczym Koalicji Europejskiej" - apelował lider PO. Jak wskazał, Koalicja Europejska powstała po to, żeby była szansa na wygraną z PiS. "Głęboko wierzymy w zwycięstwo" - oświadczył Schetyna.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019