Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Schetyna: Postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny PO i Nowoczesnej

Autor: PAP/ICH
Dodano: 08-06-2019 11:23

Postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny PO i Nowoczesnej - powiedział w sobotę 8 czerwca 2019  podczas wspólnych obrad rad krajowych obu ugrupowań szef Platformy Grzegorz Schetyna.

- Z radą Krajową Nowoczesnej postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny i zacieśnić współpracę naszych struktur - powiedział Schetyna w sobotę 8 czerwca 2019 podczas warszawskiego posiedzenia.

- Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu, tylko w jedności jest siła - zaznaczył.

Powiedział, że swój akces do koalicji i wspólnej pracy zgłosili też samorządowcy.

- Gwarantuję  wam jedność; koalicja jest i będzie; nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji - powiedział Grzegorz Schetyna podczas sobotniego posiedzenia rad krajowych PO i Nowoczesnej, na której ogłoszono połączenie ich klubów parlamentarnych.

- Dwa środowiska polityczne: Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zbudują program na miarę oczekiwań milionów Polek i Polaków - zapowiedziała liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Dodała, że plan połączenia klubów PO i N. w Sejmie, to nie jest tylko deklaracja, tylko realne działanie.

- Zwieramy szyki. Dwa środowiska polityczne: Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, w wielu sprawach bardzo sobie bliskie, w kilku niekoniecznie, postanawiają, że dla dobra Polski i Polaków jeszcze mocniej poszukają tego, co nas łączy. I zbudują program na miarę oczekiwań milionów Polek i Polaków" - powiedziała Lubnauer w trakcie swojego wystąpienia.

Jej zdaniem, za nimi "trzy miesiące politycznego meczu".

- Do przerwy przegrywamy. I choć doskonale wiem, że graliśmy pod górkę, pod słońce, a w drugiej części meczu może być tylko trudnej, to wiem, że powodów do tego, że jeszcze nie wygrywamy, trzeba szukać u siebie, nie u naszych przeciwników politycznych - tłumaczyła.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020