Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Prezes PiS: przebudowa naszej ojczyzny to jest naprawdę ogromne, herkulesowe zadanie (krótka)

Autor: PAP/PM
Dodano: 15-06-2019 19:42

Przebudowa naszej ojczyzny, taka przebudowa, która pozwoli jej wykorzystać wszystkie szanse, wszystkie możliwości, cały potencjał, to jest naprawdę ogromne, herkulesowe zadanie, ale jesteśmy wspólnie w stanie to zadanie wykonać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego zbliża się weryfikacja polityki PiS przez wybory parlamentarne, w kontekście, który tworzy walka polityczna.

Prezes PiS wystąpił na XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". - Pomagacie Polsce, pomagacie Polsce by ten kierunek, który przynosi jej sukcesy i to już dzisiaj jest ewidentne i przyznawane przez naprawdę wielu, żeby ten kierunek najpierw mógł zacząć realne funkcjonować, nie tylko jako zapowiedź, tylko jako program, ale jako coś realnego, jako realna polityka i by miał szansę na kontynuację - kontynuację w następnej kadencji i daj Boże w kolejnych, bo przebudowa naszej ojczyzny, taka przebudowa, która pozwoli jej wykorzystać wszystkie szanse, wszystkie możliwości, cały potencjał, to jest naprawdę ogromne, herkulesowe zadanie, ale jesteśmy wspólnie w stanie to zadanie wykonać, tylko na to trzeba lat i od was w niemałej mierze zależy to, czy te lata otrzymamy - powiedział do zgromadzonych w Spale Kaczyński.

Prezes PiS przekonywał podczas XIV Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że dzięki rządom jego partii możliwe okazało się "w niemałej mierze wsparcie także dla tej części polskiego społeczeństwa, które było po 89 roku bardzo źle traktowane, ta część była bardzo źle traktowana". Jak zaznaczył, mówi o wsiach i małych miasteczkach. - Niemała część środków idzie właśnie w tym kierunku - powiedział prezes PiS. Jak podkreślił, mają one m.in. wesprzeć rodzinę, zwiększyć liczbę urodzeń i mieć "pewną rolę" w rozwoju ekonomicznym Polski.

- Nasza polityka ekonomiczna jest polityką nastawiona na rozwój - to nie jest żadne rozdawnictwo - której celem jest uzyskiwanie czegoś, co ekonomiści nazwaliby rentą od dobrego rządzenia. Można powiedzieć, że jeśli my uzyskujemy wzrosty na poziomie 5 proc. PKB rocznie, to w dzisiejszym świecie to jest bardzo szybki wzrost, to mniej więcej 2 proc. tego PKB to jest taka renta od dobrego rządzenia. I ta renta musi być podtrzymana, bo bez pozytywnej aktywności władzy ten rozwój byłby o te dwa procent wolniejszy - zaznaczył Kaczyński.

Przekonywał też, że polityka rządu przyniosła "bardzo pozytywne przemiany ekonomiczne i społeczne" oraz postęp jeśli chodzi o inwestycje. Jednak - jak zauważył Kaczyński - zbliża się weryfikacja tej polityki poprzez wybory parlamentarne. - Ona się będzie odnosiła do tej polityki, ale będzie także przeprowadzana w pewnym kontekście, który tworzy walka polityczna, która w dzisiejszej Polsce przybrała dość szczególny charakter: totalna opozycja i różnego rodzaju przedsięwzięcia, które mają wmówić społeczeństwu, że sytuacja jest zupełnie inna niż jest i niemała część społeczeństwa przyjmuje tę właśnie wersję - mówił prezes PiS.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020