Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Jarosław Kaczyński ma urodziny. Życzenia dostał także z zagranicy

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 18-06-2019 12:27

Premier Litwy Saulius Skvernelis złożył 18 czerwca życzenia prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu z okazji 70. rocznicy urodzin. W liście gratulacyjnym wyraził też szacunek dla śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Wysoko cenimy osobisty wkład Pana we wzmacnianie braterskich stosunków Polski i Litwy" - napisał Saulius Skvernelis. Wyraził zadowolenie "z aktywizacji spotkań przywódców obu krajów, rozwoju współpracy parlamentarnej, ze wspólnych inicjatyw w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa". Zaznaczył, że wspólne projekty "jeszcze bardziej zacieśniają kontakty obu krajów".

Szef litewskiego rządu zapewnił również, że jego kraj wspierał i nadal będzie wspierać dążenie Polski do zapewnienia stałej obecności żołnierzy USA na swym terytorium. "To przyczyni się do bezpieczeństwa całego regionu, również Litwy" - zaznaczył.

Skvernelis wskazał też na znaczenie rozwoju strategicznych projektów: połączenia gazowego, synchronizacji sieci energetycznych Litwy z Europą przez Polskę, budowę linii kolejowej Rail Baltica i wyraził nadzieję na osobiste wsparcie Kaczyńskiego dla realizacji tych projektów.

Premier Litwy życzył Kaczyńskiemu wiele zdrowia, energii oraz by jego pomysły i działania były popierane przez Polaków. Zapewnił, że prezes PiS "zawsze jest mile widziany na Litwie, w Wilnie, jako szczególnie bliski i drogi gość".

W liście skierowanym do Jarosława Kaczyńskiego premier Skvernelis wyraził także szacunek dla Śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zaznaczył, że jest dumny z faktu, że w kwietniu tego roku miał zaszczyt wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odsłonić Kamień Pamięci Lecha Kaczyńskiego w Możejkach na terenie rafinerii Orlen Lietuva.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020