Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Tomasz Jaskóła: Marszałek zagrał niefajnie. Klub Kukiz'15 funkcjonuje i pracuje

Autor: PAP/AT
Dodano: 18-06-2019 13:41

Nie mam wiedzy, żeby ktoś z Kukiz'15 podchodził do Ryszarda Terleckiego i prosił o to, żeby się przepiąć do klubu PiS. Klub funkcjonuje i pracuje - powiedział - powiedział rzecznik dyscypliny tego klubu Tomasz Jaskóła.

Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS powiedział w poniedziałek (17 czerwca) w Radiu Kraków, że posłowie z ruchu Kukiz'15 przychodzą i proszą o przyjęcie ich do klubu PiS. "Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się nad tym, co zrobić, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się na to, że część jego aparatu politycznego, w tym posłowie, przejdzie do nas" - powiedział szef klubu PiS.

"To jest bardzo niefajne zagranie marszałka Terleckiego" - powiedział Jaskóła. "Myślałem, że jest bardziej rozsądny" - stwierdził poseł Kukiz'15. "Trochę szkoda, że pan marszałek takie rzeczy powiedział" - dodał.

Rzecznik dyscypliny klubu Kukiz'15 powiedział, że "nie ma takiej wiedzy", żeby ktoś podchodził do Terleckiego i "prosił o to, żeby się przepiąć do klubu PiS". "Klub funkcjonuje i pracujemy" - powiedział Jaskóła.

Dodał, że według niego, "w samym PiS-ie jest wiele frakcji - niektóre bardziej przyjazne, inne mniej przyjazne ruchowi Kukiz'15".

Czytaj też: Terlecki: Jeszcze nie podjęliśmy decyzji ws. posłów Kukiz'15, którzy chcą przejść do PiS

Jaskóła przypomniał również, że lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz rozmawia z wieloma środowiskami na temat ewentualnej współpracy.

W ubiegłym tygodniu Kukiz poinformował, że decyzję ws. formuły startu w jesiennych wyborach jego formacja podejmie do końca czerwca. Dodał, że wciąż trwają rozmowy z podmiotami, które mogłyby poprzeć wspólną deklarację ideową.

Deklaracja, o której mówi lider Kukiz'15, zakłada m.in.: umożliwienie kandydowania w wyborach do Sejmu obywatelom startującym indywidualnie, a nie z list partyjnych; obligatoryjne dla władz wyniki referendów krajowych i lokalnych; możliwość odwołania posła w trakcie kadencji; wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości równowartości dwunastokrotności minimalnego miesięcznego wynagrodzenia czy wprowadzenie do wymiaru sprawiedliwości instytucji sędziego pokoju.

Obecnie klub Kukiz'15 liczy 25 posłów, natomiast klub Prawa i Sprawiedliwości - 237 posłów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020