Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wybory parlamentarne: PiS będzie walczyć o najmłodsze pokolenie

Autor: PAP/AT
Dodano: 27-06-2019 07:25

PiS chce w wyborach parlamentarnych zdobyć głosy młodego pokolenia.  Przedstawiają nowe propozycje, które mają ułatwić życie młodym ludziom. Drugą sprawą mają być zmiany długoterminowe, jak cyfryzacja i jej dostosowanie do potrzeb nowych pokoleń.

Nowe propozycje i konsultacje przez najbliższe tygodnie. PiS chce zawalczyć jesienią o najmłodsze pokolenie pomysłami, które mają ułatwić życie - informuje "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, ogłoszony we wtorek (25 czerwca) program zerowego PIT dla młodych ludzi jest pierwszą z całego szeregu propozycji, które partia rządząca ma zaprezentować młodym obywatelom przed jesiennymi wyborami. Z informacji "Rz" wynika, że zarówno podczas konwencji programowej w Katowicach na początku lipca, jak i jesienią PiS ma dużo uwagi poświęcić młodym wyborcom.

Czytaj też: Szefowie okręgów PiS przedstawią kandydatów do wyborów parlamentarnych

"W trakcie wakacji odbędzie się program konsultacji propozycji PiS na jesień. Wspomniał o tym już premier Mateusz Morawiecki w trakcie swojego wtorkowego wystąpienia przy okazji omówienia programu zerowego PIT. PiS chce mieć szerokie poparcie dla swoich propozycji, stąd program konsultacji społecznych. Młodzi to jedna z grup wyborców, które zostały przez PiS uznane za priorytetowe już przy konstruowaniu piątki Kaczyńskiego" - pisze dziennik.

Jak się dowiedziała "Rz", będą to propozycje mające ułatwić życie młodym ludziom, zarówno pracującym, jak i studentom. Propozycje nie mają się wiązać z dużymi kosztami dla budżetu państwa. Drugą sprawą mają być zmiany długoterminowe, jak cyfryzacja i jej dostosowanie do potrzeb nowych pokoleń.

"Politycy obozu rządzącego deklarują, że poświęcali dużo uwagi młodym ludziom w trakcie badań elektoratu. - Mamy zbadane ich oczekiwania społeczne. Są cztery nowe roczniki, które weszły na arenę polityczną. Trzeba zahamować ich wyjazdy z Polski - mówił w programie #RZECZoPRAWIE prof. Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych" - informuje gazeta.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020