Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Joachim Brudziński: listy wyborcze są już na biurku prezesa Kaczyńskiego

Autor: PAP/AKC
Dodano: 06-07-2019 15:07

Listy kandydatów PiS na wybory parlamentarne są już na biurku prezesa Jarosław Kaczyńskiego; mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe ostatecznie te listy zatwierdzą - mówił w sobotę w Katowicach szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński.

- Te listy już są na biurku pana prezesa (PiS Jarosława Kaczyńskiego). Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe już ostatecznie te listy zatwierdzą, po to żeby nasi kandydaci mogli zająć się tym co jest istotą każdej kampanii wyborczej, czyli kampanią wyborczą również w tym odniesieniu indywidualnym - powiedział szef sztabu.

Pytany skąd wystartuje premier Mateusz Morawiecki, odparł: "O tym, z których okręgów nasi kandydaci będą otwierać listy będziemy decydować w gronie ścisłego kierownictwa, czyli w gronie Komitetu Politycznego".

Czytaj też: Jarosław Gowin: chcemy zawalczyć o poparcie elektoratu wielkomiejskiego

Dopytywany, czy któryś z europosłów PiS planuje start w jesiennych wyborach Brudziński stwierdził, że byłoby to "bardzo nie w porządku wobec wyborców". - Nie przewidujemy żeby ktokolwiek z nas, europosłów którzy dopiero co uzyskali mandaty miał robić z wyborców wariatów - powiedział Brudziński.

Szef sztabu PiS pytany był też o to, kiedy zostanie zaprezentowany gotowy program na wybory parlamentarne.

- On w tej chwili się wykuwa. To też nas różni od naszych oponentów, którzy dzisiaj rozjechali się po Polsce i pogardliwie naśmiewają się z mieszkańców mniejszych miast tylko i wyłącznie dlatego, że ci głosują na PiS. Mało tego, jeszcze się tym chwalą na portalach społecznościowych, uważając to za niezwykle dowcipne i wyrafinowane, a tak naprawdę ten pełen pogardy rechot, który można zaobserwować na filmikach zamieszczanych przez naszych konkurentów politycznych, tym nas różni - odparł polityk.

Czytaj też: Minister sprawiedliwości: przywróciliśmy polskiemu państwu instytucję komornika

- Sądzę, że gotowy program pokażemy opinii publicznej jeszcze przed wrześniem - zapowiedział Brudziński.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska", podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020