Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Grzegorz Schetyna podał datę graniczną dla tworzenia koalicji

Autor: PAP/rs
Dodano: 12-07-2019 09:22

Zamknięcie całej konstrukcji koalicyjnej, nad którą pracujemy, musi nastąpić w przyszłym tygodniu; jest ostatnie posiedzenie Sejmu i to jest czas, żeby zamknąć rozmowy i podjąć decyzję - podkreślił w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.

Szef Platformy w radiowej Trójce pytany czy jest jakiś deadline jeśli chodzi o rozmowy koalicyjne odparł: "Na pewno tak, chociaż wybory nie są jeszcze ogłoszone, ale wszyscy spodziewamy się tego pod koniec lipca lub na początku sierpnia".

"Uważam, że zamknięcie całej konstrukcji, nad którą pracujemy, musi nastąpić w przyszłym tygodniu. Jest ostatnie posiedzenie Sejmu, zaczyna się w środę i to jest czas, żeby zamknąć rozmowy i podjąć decyzję" - zapowiedział szef PO.

Schetyna zadeklarował też, że będzie ponawiał zaproszenie dla członków Koalicji Europejskiej (PO, PSL, Nowoczesna, SLD, Zieloni). "Uważam, że nasz wynik 38,5 proc. z maja tego roku w wyborach europejskich jest dobrym prognostykiem i dobrą inwestycją w wynik październikowy" - podkreślił. "Dlatego zależałoby mi na tym, żeby ci wszyscy, którzy tworzyli tę koalicję, znaleźli się w tej nowej, którą przygotowujemy. Jest pytanie, czy wszyscy będą chcieli przyjąć zaproszenie. Wierzę, że jest to możliwe" - stwierdził lider PO.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020