Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Aleksander Kwaśniewski wkracza do kampanii wyborczej

Autor: Tomasz Jakubowski
Dodano: 16-09-2019 12:36

Należy się spodziewać udziału Kwaśniewskiego w kampanii lewicy - oznajmił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Dodał, ze były prezydent wystąpi m.in. na konwencji Lewicy w Katowicach.


Oprócz konwencji w stolicy Górnego Śląska, 5 października, Aleksander Kwaśniewski ma również odwiedzić m.in. Toruń, Sosnowiec i Legnicę.

Były prezydent dołączy do szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego Wiosny Roberta Biedronia i lidera Lewicy Razem Adriana Zandberga, którzy od piątku jeżdżą "Lewicobusem" po Polsce i planują odwiedzić 41 okręgów wyborczych. W chwili obecnej ustalane są szczegóły obecności Kwaśniewskiego w kampanii.

Czarzasty powiedział, że Kwaśniewski będzie wspierał cały projekt lewicy. - Będzie wspierał całą koalicję, ale też będzie brał pod uwagę te osoby, z którymi się zna - poinformował SLD i wymienił m.in. Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską, która otwiera listę SLD w Legnicy czy byłego szefa Telewizji Polskiej i byłego sztabowca z kampanii prezydenckiej Kwaśniewskiego - Roberta Kwiatkowskiego. Ten ostatni 16 września na konferencji na toruńskiej starówce zapowiedział, że były prezydent wesprze go 27 września.

Włodzimierz Czarzasty przyznał także, że Kwaśniewskiego powinien pojawić się w Sosnowcu, gdzie szef SLD otwiera listę, jak również w województwie świętokrzyskim, na Opolszczyźnie czy w Częstochowie.

- Pewnie należy się go spodziewać w Katowicach na zakończenie kampanii - dodał szef SLD. W stolicy województwa śląskiego planowana jest na 5 października ostatnia w kampanii konwencja Lewicy.

Dopytywany, czy trudno było namówić Kwaśniewskiego do wsparcia projektu lewicowego bloku, odpowiedział "W ogóle". - Wspiera, jest bardzo otwarty, zresztą nie mamy problemów ze wspieraniem przez byłych premierów też - stwierdził Czarzasty.

Przeczytajcie też: Liderki lewicy zaapelowały do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o podpisanie "Paktu dla Kobiet"

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020