Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

W Krakowie rozpoczęła się konwencja Koalicji Obywatelskiej

Autor: PAP/bad
Dodano: 28-09-2019 10:06 | Aktualizacja: 28-09-2019 11:25

Służba zdrowia to temat główny konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej, która w sobotę rozpoczęła się w Krakowie. Podczas spotkania głos zabiorą m.in. szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zgodnie z informacjami przekazanymi PAP przez dyrektora biura krajowego PO Piotra Borysa, służba zdrowia będzie tematem wiodącym konwencji Koalicji Obywatelskiej w hali stulecia Cracovii w Krakowie. - Zarówno w badania sondażowe, jak i nasze rozmowy z Polakami pokazują, że oczekują oni, iż politycy zajmą się służbą zdrowia. To jest najpoważniejszy obecnie problem - jak zapewnić ochronę zdrowia na europejskim poziomie, jak skutecznie walczyć z rakiem - powiedział szef biura krajowego PO.

W programie sobotniego spotkania są przemówienia m.in. lidera PO Grzegorza Schetyny i kandydatki KO na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Głos mają zabrać też "jedynki" list KO w okręgach małopolskich: były wiceszef MSZ Paweł Kowal (Kraków) oraz posłanki PO: Dorota Niedziela (Chrzanów), Urszula Augustyn (Tarnów) i Jagna Marczułajtis-Walczak (Nowy Sącz). Spodziewane są ponadto wystąpienia byłej szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, obecnie europosłanki PO Janiny Ochojskiej oraz kandydatów KO na senatorów z Małopolski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019