Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Czarnecki: Wojciechowski obejmie tekę unijnego komisarza

Autor: Tomasz Jakubowski
Dodano: 02-10-2019 11:00 | Aktualizacja: 02-10-2019 12:25

Janusz Wojciechowski obejmie tekę unijnego komisarza do spraw rolnictwa. Nad jego kandydaturą będą głosować członkowie komisji rolnictwa, w której cieszy się on sporym poparciem - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Janusz Wojciechowski przez ponad dwie godziny odpowiadał na pytania deputowanych z komisji rolnej i środowiska KE. Uznali oni jednak, że musi on odpowiedzieć na kolejne pytania raz jeszcze, tym razem na piśmie.

Ryszard Czarnecki, który był obecny podczas przesłuchania polskiego kandydata powiedział na antenie PR24, że Wojciechowski miał bardzo dobre i merytoryczne wystąpienie.

- Był sobą i podtrzymał to, co myśli o strukturze rolnictwa w Unii Europejskiej. Woli tysiąc mniejszych gospodarstw niż mniej większych - powiedział europoseł PiS i dodał, że "bronienie takiej struktury jest w interesie polskich rolników".

Dopiero po udzieleniu przez Wojciechowskiego pisemnych odpowiedzi zapadnie decyzja, czy potrzebne jest dodatkowe wysłuchanie. Gdyby tak się stało, mogłoby się odbyć 14 lub 15 października.

Przeczytajcie też: Witold Waszczykowski: Wojciechowski zna się na rolnictwie, to dobry kandydat

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019