Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

W piątek w Sejmie pożegnanie marszałka seniora Kornela Morawieckiego

Autor: PAP/JS
Dodano: 03-10-2019 18:46

W piątek (4 października) w południe w Sejmie zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego w poniedziałek marszałka seniora Kornela Morawieckiego; w uroczystości wezmą udział m.in. premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Po południu Kornela Morawieckiego będą mogli pożegnać mieszkańcy stolicy.

Kancelaria Sejmu informuje, że ceremonia wystawienia trumny z ciałem Kornela Morawieckiego odbędzie się w piątek o godz. 12 w Sali Kolumnowej. W uroczystości wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałkowie Sejmu i Senatu - Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski - poinformował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Obecny będzie także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W godz. 13-18 pełniona będzie warta honorowa przy trumnie marszałka seniora, w tym czasie Sala Kolumnowa będzie dostępna dla wszystkich osób, chcących osobiście pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

Kondukt żałobny z trumną z ciałem marszałka seniora wyruszy o godz. 19. spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie do Katedry Polowej Wojska Polskiego na ul. Długiej. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zaznaczył, że w do udziału w kondukcie są zaproszone wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

W piątek o godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej WP - poinformował Dworczyk.

W kondukcie żałobnym weźmie udział prezydent Andrzej Duda. Prezydent będzie też uczestniczył w sobotniej mszy pogrzebowej, a także weźmie udział w pogrzebie, który będzie miał charakter państwowy.

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę w południe w Katedrze Polowej WP w Warszawie, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Od wtorku na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego., zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019