Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Kosiniak-Kamysz: ci, którzy twierdzą, że karty już rozdane są w głębokim błędzie

Autor: PAP/dm
Dodano: 06-10-2019 13:42

Ci, którzy twierdzą, że karty już rozdane, że wszystko już wiadomo, są w głębokim błędzie; wszystko zależy nie od sondaży, ale od mądrości i od decyzji Polaków – podkreślił lider PSL Władysław Kosiniak- Kamysz W Radomiu (Mazowsze) podczas konwencji wyborczej partii.

Szef ludowców zauważył, że przed wyborami parlamentarnymi Polskie Stronnictwo Ludowe podjęło się trudnego wyzwania, tworząc Koalicję Polską m.in. razem z Kukiz'15.

"Można powiedzieć, że poszliśmy w tych wyborach pod prąd, pod prąd do gór, bo z prądem płyną śmiecie, a my nie z prądem popłyniemy, tylko pójdziemy i będziemy zdobywać szczyty i zwyciężymy. To jest nasze zobowiązanie" - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Odnosząc się do wieloletniej tradycji ludowców polityk zaznaczył, że PSL zbudowało Koalicję Polską na fundamencie 125 lat historii i tradycji. "Bo kochamy Polskę, łączymy Polaków. Porozumienie służy ludziom, nie wojna i nienawiść, nie zawiść i obłuda tylko porozumienie" - podkreślił szef ludowców.

Jak dodał, PSL od pokoleń wspiera polską wieś i jest z niej dumna. "Ale zdajemy sobie sprawę, że aby obronić tradycyjną polską żywność, gospodarność, przedsiębiorczość, żeby docenić ludzi ciężkiej pracy, musimy zdobywać głosy wszędzie: w małej nawet miejscowości, w miasteczku powiatowym, w ośrodkach subregionalnych, w dawnych miastach wojewódzkich, takich jak Radom, ale również musimy zdobywać głosy w metropoliach" - zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019