Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jacek Sasin: myślę, że po podliczeniu głosów PiS przybędzie parę mandatów

Autor: PAP/AO
Dodano: 13-10-2019 23:07 | Aktualizacja: 13-10-2019 23:14

Uzyskaliśmy dobry wynik, ale jestem optymistą i myślę, że po podliczeniu głosów PiS przybędzie jeszcze parę mandatów - powiedział w niedzielę wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem wynik PiS jest skutkiem tego, że Polacy dobrze ocenili realizację programów społecznych przez rząd.

PiS zdobył w niedzielnych wyborach 239 mandatów w Sejmie, co oznacza, że będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13 - wynika z sondażu Ipsos, który przeprowadził badanie exit poll dla TVN, TVP i Polsatu.

Sasin powiedział dziennikarzom, że z sondażu wynika, iż PiS będzie mogło "dalej trzymać stery rządu". "Zresztą jestem optymistą i myślę, że parę mandatów jeszcze przybędzie, jak się policzy te głosy jeszcze" - dodał wicepremier. Ocenił, że sondażowy wynik PiS jest dobry. "Mam takie przeczucie, że będzie jeszcze lepiej" - zaznaczył.

Jak mówił, wynik PiS to skutek tego, jak Polacy ocenili cztery lata rządów obecnej większości parlamentarnej. Prawo i Sprawiedliwość - jak wskazał - pokazało, że potrafi wdrożyć obiecane programy społeczne i dodać kolejne. W tym kontekście wymienił 13. emeryturę i 500 plus dla pierwszego dziecka. "Duża grupa Polaków uznała, że ten program polityczny powinien być kontynuowany" - zaznaczył Sasin.

"PO pokazała, że nie ma żadnego pomysłu na Polskę i jest partią "tylko na nie", partią negacji" - powiedział Sasin. Dodał, że jak na tego typu program polityczny, wynik Koalicji Obywatelskiej jest "zadziwiająco wysoki". "To pokazuje, jak bardzo PO potrafi wzbudzać negatywne emocje" - zaznaczył.

Dziennikarze pytali też Sasina o budowanie powyborczych koalicji. "Widzi pan tu jakichś koalicjantów?" - odpowiedział Sasin. Dopytywany w tym kontekście o Konfederację powiedział: "wicepremiera (Janusza) Korwin-Mikkego trudno mi sobie wyobrazić".

Śledź naszą relację live

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019