Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Krzysztof Hetman: wynik jest bardzo dobry, ale na triumf trzeba jeszcze poczekać

Autor: BOB
Dodano: 14-10-2019 01:45

Wierzyliśmy w to, że na pewno przejdziemy próg wyborczy. Wierzyliśmy, że na pewno będzie to wynik, który wszystkich zaskoczy, i myślę, że jest to wynik, który wszystkich zaskoczył - stwierdził Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Zdaniem Krzysztofa Hetmana określony w sondażu wynik wyborczy osiągnięty przez PSL Koalicję Polską jest bardzo dobry, chociaż – jak podkreśla - chciałoby się, żeby był on jeszcze lepszy.

- Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób Polskie Stronnictwo Ludowe było traktowane, szczególnie przez partię rządzącą, biorąc pod uwagę to, jak konsekwentnie zaniżano poparcie dla nas we wszelkiego rodzaju sondażach, które były realizowane przez różnego rodzaju firmy w Polsce, to ten wynik jest naprawdę bardzo dobry – mówi Krzysztof Hetman, poseł do Europarlamentu.

Pytany, czy wyniki sondażowe osiągnięte przez poszczególne partie i koalicje wyborcze nie są dla niego zaskoczeniem, odpowiada, że największym zaskoczeniem jest wynik PSL.

- Takiego nikt się nie spodziewał, żadne badania takiego wyniku nie przewidywały. Ale poczekajmy do ostatecznych wyników, na triumf trzeba jeszcze poczekać – stwierdza Krzysztof Hetman.

Według wstępnych sondaży PSL Koalicja Polska uzyskało poparcie 9,6 proc. wyborców. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019