Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Stanisław Piotrowicz poza Sejmem. To jedna z największych niespodzianek wyborów

Autor: PAP/TK
Dodano: 15-10-2019 01:26

W nowym Sejmie zasiądzie troje nowych posłów z okręgu wyborczego nr 22 w Krośnie oraz sześcioro w okręgu nr 23 w Rzeszowie. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Sobolewski (Prawo i Sprawiedliwość) i Grzegorz Braun (Konfederacja).

W okręgu krośnieńskim PiS zdobyło osiem spośród 11 mandatów; o jeden więcej niż w cztery lata temu. Nowymi parlamentarzystami tej partii są: wicemarszałek woj. podkarpackiego Maria Kurowska, wiceprzewodnicząca sejmiku podkarpackiego Teresa Pamuła oraz starosta powiatu jarosławskiego Tadeusz Chrzan.

Do Sejmu z okręgu nr 22 nie dostał się dotychczasowy poseł PiS Stanisław Piotrowicz. Natomiast Andrzej Matusiewicz nie ubiegał się o reelekcję.

Więcej zmian jest w okręgu rzeszowskim. W niedzielę PiS uzyskał tam 62,38 proc. głosów i zdobył 10 mandatów. Cztery lata temu przy wyniku 54,78 proc. miał 12 parlamentarzystów.

Debiutantami w ławach poselskich PiS będą: przewodniczący Komitetu Wykonawczego tej partii Krzysztof Sobolewski, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, technolog żywności, samorządowiec Ferdynand Kapinos i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Po raz pierwszy mandat poselski obejmą także przedsiębiorca Wiesław Buż z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz reżyser, producent filmowy Grzegorz Braun z Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Ponownie mandatu poselskiego nie zdobyli: Józefa Hrynkiewicz, Andrzej Szlachta, Krystyna Wróblewska, Wojciech Buczak, Mieczysław Miazga i Halina Szydełko - wszyscy z PiS. Reelekcji nie uzyskał też lider podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej Zdzisław Gawlik.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020