Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prezydent zawiesza członkostwo w PO: chcę działać na rzecz miasta

Autor: PAP/KM
Dodano: 16-10-2019 16:15

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oświadczył, że zamierza ograniczyć aktywność polityczną i zawiesi swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Jak zastrzegł, nie oznacza to, że zmienił swoje poglądy i sympatie polityczne, ale że cały swój czas chce poświęcić działalności na rzecz miasta.

Ciepiela o swojej decyzji poinformował podczas cotygodniowego spotkania z kierownictwem Urzędu Miasta Tarnowa.

- Nie zmieniam swoich poglądów i politycznych sympatii, ale teraz wybieram Tarnów i cały swój czas chcę poświęcić działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców - podkreślił prezydent.

Zaznaczył też, że jeszcze przed zakończoną właśnie kampanią wyborczą do parlamentu otrzymywał propozycje, aby kandydować, jednak zdecydowanie odmawiał, ponieważ - jak wyjaśnił - "tarnowianie w wyborach samorządowych w 2018 roku dali mu mandat zaufania do zarządzania miastem i tego zaufania nie może i nie chce zawieść".

- Stawiając również na pierwszym miejscu sprawy miasta, ograniczyłem do minimum osobiste zaangażowanie w kampanii wyborczej. Obecnie poszedłem krok dalej, całkowicie stawiam na miasto i w związku z tym poinformuję przewodniczącego małopolskich struktur partii, iż na czas sprawowania urzędu prezydenta Tarnowa zawieszam swoje członkostwo - zapowiedział prezydent Tarnowa.

Roman Ciepiela jest prezydentem Tarnowa od 2014 roku, a wcześniej w latach 1994-1998. Z Platformą Obywatelską związany jest od 2006 roku; z poparciem tej partii kandydował w wyborach samorządowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019