Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Konfederacja wybrała władze koła poselskiego

Autor: PAP/KM
Dodano: 18-10-2019 18:03

Choć inauguracyjne posiedzenie Sejmu odbędzie się 12 listopada nowe koło poselskie Konfederacji wybrało już w piątek swoje władze. Szefem koła pozostał poseł Jakub Kulesza, a na jego zastępcą wybrano posła-elekta Krzysztofa Bosaka.

Lider Konfederacji Korony Polskiej poseł-elekt Grzegorz Braun zaznaczył w piątek, że koło Konfederacji już pracuje, mimo że prace Sejmu IX kadencji jeszcze się nie rozpoczęły.

Prezes partii KORWiN poseł-elekt Janusz Korwin-Mikke poinformował, że Jakub Kulesza pozostał przewodniczącym (tak jak w Sejmie VIII kadencji), wiceprzewodniczącym koła i rzecznikiem prasowym został poseł-elekt Krzysztof Bosak, a dyrektorem biura organizacyjnego Włodzimierz Skalik.

Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki podkreślił, że dokonując takiego wyboru władz koła postawiono na "ludzi sprawdzonych w pracy i fachowych". Zwrócił uwagę, że dwie osoby mają doświadczenie parlamentarne - Kulesza był posłem VIII kadencji, a Bosak V kadencji - a także doświadczenie polityczne, medialne i w działalności społecznej.

Kulesza podkreślił, że koło Konfederacji nowej kadencji Sejmu będzie prawie trzykrotnie liczniejsze.

- Startowaliśmy do wyborów jako Konfederacja, jako suma trzech środowisk, a za sprawą synergii okazało się, że Konfederacja to jest coś więcej. I dlatego tworzymy koło Konfederacja. Razem będziemy walczyć o idee, na które głosowało 1 mln 250 tys. wyborców. Jako Konfederacja będziemy wspólnie realizować program, który obiecaliśmy wyborcom - oświadczył.

Do Sejmu IX kadencji 11 kandydatów z list Konfederacji: Braun, Korwin-Mikke, Winnicki, Bosak i Kulesza oraz Konrad Berkowicz, Dobromir Sośnierz, Artur Dziambor, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak i Krystian Kamiński.

Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu, odbędzie się uroczystość wręczenia posłom kolejnej kadencji zaświadczeń o wyborze; 25 października zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie.

Na inauguracyjnych posiedzeniach Sejmu i Senatu posłowie oraz senatorowie złożą ślubowania, wybrani zostaną marszałkowie Sejmu i Senatu; tradycyjnie prezydent może wygłosić orędzie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021