Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Najlepiej od razu wskazać Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydatkę

Autor: PAP/rs
Dodano: 07-11-2019 11:34

Skoro mamy już kandydatkę gotową podjąć się wyzwania i stanąć do wyborów prezydenckich, wolałabym, by Małgorzata Kidawa-Błońska została wskazana i zaczęła kampanię - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska pytana o prawybory w Platformie Obywatelskiej.

"Żeby prawybory w PO mogły mieć miejsce, musimy mieć więcej niż jednego kandydata. Póki co jedyną osobą, która zgłosiła gotowość kandydowania jest Małgorzata Kidawa-Błońska" - powiedziała Kluzik-Rostkowska. "Ta kandydatura bardzo mi odpowiada i ja osobiście nie potrzebuje prawyborów wewnątrz partii" - dodała posłanka.

Wyraziła nadzieję, iż na piątkowym posiedzeniu zarządu partii zapadną w tej sprawie rozstrzygnięcia. "Ja osobiście wolałabym, że skoro mamy kandydatkę gotową podjąć się wyzwania, dobrze żebyśmy po prostu zaczęli kampanię, bo inne ugrupowania już ją zaczęły" - zaznaczyła Kluzik-Rostkowska.

Jej zdaniem także prawybory w całej opozycji nie są potrzebne. "Wynik głosowania w pierwszej turze to jest wynik nie tylko na kandydata, ale też poszczególnych partii. W związku z tym nie sądzę, by poszczególne ugrupowania nie chciały wykorzystać pierwszej tury, by przedstawić swoich kandydatów" - podkreśliła posłanka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020