Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Schetyna obiecuje: Wybierzemy bardzo dobrego kandydata na prezydenta

Autor: PAP/GP
Dodano: 21-11-2019 19:44 | Aktualizacja: 21-11-2019 19:47

Wybory prezydenckie są teraz dla nas kluczowe; obiecuję, że wybierzemy bardzo dobrego kandydata, który przedstawi atrakcyjny program poprawy opieki zdrowotnej, walki ze zmianami klimatycznymi, wsparcia dla rodzin, obniżania podatków - zadeklarował szef PO Grzegorz Schetyna.

- Wybory prezydenckie są teraz dla nas kluczowe. Obiecuję, że wybierzemy bardzo dobrego kandydata, który przedstawi atrakcyjny program poprawy opieki zdrowotnej, walki ze zmianami klimatycznymi, wsparcia dla rodzin, obniżania podatków. Tego oczekują od nas wyborcy - napisał Schetyna wieczorem na Twitterze.

Lider PO, wraz z innymi czołowymi politykami Platformy Obywatelskiej przebywał w środę i czwartek w Zagrzebiu na kongresie Europejskiej Partii Ludowej, która wybrała Donalda Tuska na swego nowego szefa.

W piątek w Warszawie zbiera się zarząd PO, który ma zatwierdzić kandydatów w prawyborach prezydenckich w Koalicji Obywatelskiej. Kandydatów jest dwoje - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz zgłoszony niespodziewanie we wtorek wieczorem drogą pocztową prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Czytaj też: Jaśkowiak: Wychodzę ze swojej strefy komfortu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Schetynę dziennikarzom w Zagrzebiu, spotkanie władz PO ma się rozpocząć o godz. 9.30. Opisując procedurę prawyborów, szef PO powiedział, że 30 listopada i 7 grudnia odbędą prezentacje Kidawa-Błońskiej i Jaśkowiaka. Kandydat Platformy na prezydenta ma zostać ostatecznie wskazany na konwencji partii 14 grudnia.

Tego dnia również ma zebrać się Rada Krajowa PO, która rozpisze wybory nowego przewodniczącego partii. Schetyna nie zadeklarował jeszcze czy będzie ubiegał się o ponowny wybór. Startować zamierza za to wiceszef PO i od niedawna przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020