Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Szef PSL: tylko my reprezentujemy w Sejmie przedsiębiorców

Autor: PAP/rs
Dodano: 04-12-2019 17:12 | Aktualizacja: 04-12-2019 17:29

Jesteśmy głosem polskich przedsiębiorców. Spotykamy się z nimi, aby wsłuchać się w ich potrzeby. Tak naprawdę jesteśmy jedynym przedstawicielem tej grupy w polskim Sejmie - mówił w środę w Tomaszowie Mazowieckim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider ludowców przyjechał do Tomaszowa Mazowieckiego, aby uczestniczyć w otwarciu w tym mieście biura posła PSL Dariusza Klimczaka oraz wziąć udział w spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami.

Jak mówił na konferencji prasowej, działacze Stronnictwa cały czas rozmawiają z Polakami, ze wszystkimi, którzy przychodzą na ich spotkania, którzy chcą zmieniać Polskę na lepsze. Wśród tych osób są również przedsiębiorcy.

"Jesteśmy głosem polskich przedsiębiorców. Spotykamy się z nimi, aby wsłuchać się w ich potrzeby. Także chcemy im powiedzieć, co już w tej kadencji dla nich zrobiliśmy, jakie inicjatywy podjęliśmy, do czego się zobowiązaliśmy. Tak naprawdę jesteśmy jedynym przedstawicielem tej grupy w polskim Sejmie" - powiedział.

Poinformował, że klub Koalicja Polska PSL-Kukiz'15 złożył projekt bardzo ważnej dla tego środowiska ustawy dotyczącej dobrowolnego ZUS. Zwrócił uwagę, że według danych zadłużenie polskich małych przedsiębiorstw na koniec 2018 roku wynosi ok. 14 mld zł, a gros z tych długów to niezapłacone składki na ZUS. Dlatego - jak przekonywał - aby im pomóc w spłaceniu tego zadłużenia i mogli oni "rozwinąć skrzydła" potrzeby jest dobrowolny ZUS.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza można to zrobić na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się 12 grudnia. To - według niego - jest prosta ustawa, ale bardzo konkretna. "Jesteśmy w stanie przyjąć to rozwiązanie Ja gwarantuję, że przeprowadzimy je bardzo szybko w Senacie i jeszcze w tym roku może być zrealizowana nasza obietnica" - dodał.

Podkreślił, że dobrowolny ZUS to jedna z pierwszych inicjatyw, kolejne to emerytura bez podatków i pakiet antykorupcyjny.

Lider ludowców przekonywał też, że "rozrasta" się grono PSL-Koalicji Polskiej, że chcą do niej przychodzić nowe osoby.

"Jesteśmy otwarci, chcemy uczestniczyć w kampanii prezydenckiej. Nie tylko jako PSL, ale jako środowisko Koalicji Polskiej, żeby ten ruch społeczny miał szansę zmieniać Polskę na lepsze, żeby przejął władzę. Potrzebne jest umiarkowane centrum, my je budujemy, nie trzeba nigdzie go tworzyć, szukać. Ono już jest, tylko trzeba dzisiaj je wzmacniać" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020