Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wojewoda śląski zaapelował, by 6 grudnia nie organizować hucznych imprez

Autor: PAP
Dodano: 05-12-2019 23:05

W związku z katastrofą budowlaną w Szczyrku, która pochłonęła 8 ofiar, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaapelował w czwartek, by na znak żałoby 6 grudnia nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa.

Wojewoda wezwał, by godnie uczcić pamięć tragiczne zmarłych. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda polecił opuścić w piątek flagi państwowe do połowy masztu.

4 grudnia w Szczyrku doszło do wybuchu gazu i zawalenia trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Szczyrku. Zginęło 8 osób, w tym 4 dzieci.

O wywieszenie przepasanych kirem flag państwowych, a także o powstrzymanie się do niedzieli od organizacji imprez o charakterze kulturalnym, rozrywkowym czy rekreacyjnym zaapelował wcześniej w czwartek do mieszkańców Szczyrku burmistrz tego miasta Antoni Byrdy.

W ślad za apelem burmistrza na domach m.in. przy głównej szczyrkowskiej ulicy - Salmopolskiej - wczesnym popołudniem pojawiły się już pierwsze państwowe flagi z czarnymi wstążkami.

Na Śląsku 6 grudnia to czas wielu imprez mikołajkowych - św. Mikołaj przynosi dzieciom prezenty właśnie tego dnia, podczas gdy w Wigilię obdarowuje nimi Dzieciątko.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020