Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Rober Biedroń rozpoczyna kampanię

Autor: PAP/KM
Dodano: 18-01-2020 08:32 | Aktualizacja: 18-01-2020 08:42

W niedzielę w Słupsku swoją aktywność w wyborach prezydenckich rozpocznie lider Wiosny Robert Biedroń - najpierw podczas konwencji, a od poniedziałku ruszy z akcją "Komitety Biedronia", w której będą budowane komitety opierające się na sympatykach kandydata Lewicy.

Przed konwencją Biedronia o godz. 11.30 w Słupsku zbierze się SLD.

- Będzie to kontynuacja konwencji Sojuszu, która rozpoczęła się 14 grudnia i w pierwszej części decydowała o integracji środowisk lewicowych, a teraz zdecyduje o wspólnym kandydacie na urząd prezydenta i mam nadzieję, że będzie to tylko formalność i przez aklamację taką decyzję podejmiemy, bo Robert Biedroń od początku przejawiał się jako dość naturalny i najlepszy kandydat Lewicy na urząd prezydenta - powiedział wiceszef SLD Tomasz Trela.

Punktem kulminacyjnym konwencji ma być oczywiście wystąpienie samego Biedronia, który będzie mówił m.in. o swojej drodze: pracy w Sejmie, prezydenturze w Słupsku, a także o dojrzewaniu do decyzji o kandydowaniu na najwyższy urząd w kraju.

- Robert powie o swojej wizji prezydentury i funkcjonowania urzędu prezydenta przez pięć lat, kiedy zostanie prezydentem, i obszarami, którymi on jako prezydent się zajmie. Będą to m.in. kwestie polityki międzynarodowej, funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej, a także zdrowie, klimat czy mieszkalnictwo - mówi sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski.

Po niedzielnej konwencji lider Wiosny rozpocznie pierwszy etap swojej aktywności przed ogłoszeniem przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek oficjalnej daty wyborów prezydenckich. W poniedziałek ruszy akcja, która będzie nazywała się "Komitety Biedronia", a w której polityk będzie podróżował po Polsce i tworzył komitety poparcia, które będą gromadzić jego sympatyków i działaczy trzech partii, które zdecydowały się go w wyborach prezydenckich wesprzeć. W pierwszych dniach Biedroń odwiedzi m.in.: Słupsk, Lębork, Sopot, Wołomin i Piaseczno.

W pierwszych dniach aktywności Biedroń ma ogłosić także skład sztabu swojego komitetu, który - według informacji  - tworzyć będą posłanka z Wiosny Hanna Gill-Piątek jako szefowa, sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek i członkini zarządu Lewicy Razem Marcelina Zawisza jako wiceszefowie. Za komitet poparcia odpowiadać będzie Włodzimierz Czarzasty, a za kwestie programowe Adrian Zandberg.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020