Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

W sobotę podczas konwencji Andrzej Duda znów zaskoczy

Autor: PAP/AT
Dodano: 14-02-2020 03:03

To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem – powiedziała piątkowej "GPC" zaufana osoba z otoczenia prezydenta.

W sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Jak podaje dziennik, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej hali Expo Andrzej Duda oficjalnie rozpocznie wyścig o fotel prezydenta, ale szczegóły wydarzenia są wciąż ustalane.

"GPC" zwraca przy tym uwagę, że w mediach pojawia się informacja, że przemówienia wygłoszą prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Redakcji gazety udało się dowiedzieć nieoficjalnie, że na inauguracji kampanii wyborczej obecnych będzie ponad 2 tys. osób, a pojawić się mają żona oraz córka prezydenta Agata Kornhauser-Duda i Kinga Duda.

"To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem. Zapewniam, że czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli" - powiedziała "GPC" nieoficjalnie osoba z otoczenia prezydenta.

Dziennik zwraca przy tym uwagę, że konwencja wyborcza Andrzeja Dudy z 2015 r. zdaniem wielu komentatorów była przełomowa. "Pokazała zupełnie inny styl polityczny niż ten, do którego byliśmy w kraju przyzwyczajeni. Wielu czeka na to, czym tym razem zaskoczy prezydent" - pisze "GPC" i przypomina na czym polegał fenomen poprzedniej konwencji.

"Było to coś innego, prezydent w amerykańskim stylu przedstawił swój program wyborczy, było to wydarzenie, które różniło się od pozostałych przede wszystkim koncepcją, było bardziej rozbudowane" - powiedział gazecie szef komitetu wykonawczego PiS poseł Krzysztof Sobolewski.

"Wśród nas był ogromny entuzjazm, który był też widoczny na konwencji. Radość udzielała się wszystkim. Pokazaliśmy, że mamy mocnego kandydata" - dodał komitetu stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

"Pamiętam tę świeżość, ogromny entuzjazm, mądrość wypowiedzi i klasę prezydenta podczas poprzedniej konwencji. Nie należał wówczas do grona najbardziej znanych polityków, ale zdobył serca Polaków. Jego wystąpienie poza ogromnym rozmachem wizualnym było merytorycznie przeciwieństwem tego, co prezentował Bronisław Komorowski. Andrzej Duda był świeży, kompetentny, dynamiczny" - zwróciła z kolei uwagę Maria Koc, wicemarszałek Senatu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020