Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Tracz: Zieloni podjęli decyzję o udzieleniu poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Autor: PAP
Dodano: 20-02-2020 09:27

Zieloni podjęli decyzję o poparciu kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - poinformowała w czwartek współprzewodnicząca partii Małgorzata Tracz. Jak zaznaczyła, Kidawa-Błońska ma cechy, które powinien mieć prezydent Polski: spokój, rozwagę i otwartość na dialog.

Tracz powiedziała na wspólnym z Kidawą-Błońską briefingu w Sejmie, że dla Zielonych liczy się przede wszystkim to, by "zatrzymać trwający demontaż państwa". Jak podkreśliła, z myślą o tym Rada Krajowa partii Zieloni podjęła decyzję o poparciu w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

"Małgorzata Kidawa-Błońska ma ważne dla nas cechy takie jak otwartość na dialog, spokój, rozwaga i niezwykła kultura osobista. To są cechy głowy państwa" - oświadczyła Tracz.

Podkreśliła, że Zieloni to partia, która bierze odpowiedzialność za Polskę, dlatego zamierza aktywnie włączyć się do kampanii Kidawy-Błońskiej. Jak dodała do sztabu kandydatki PO na prezydenta deleguje m.in. współprzewodniczącego partii Wojciecha Kubalewskiego oraz Urszulę Zielińską, Andrzeja Perkowskiego i Michała Suchorę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022