Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wojewoda wielkopolski do prezydenta Poznania: proszę o dostosowanie działań miasta do wytycznych wskazanych przez rząd

Autor: PAP
Dodano: 25-03-2020 20:39

Wojewoda wielkopolski zwrócił się w środę do prezydenta Poznania o dostosowanie działań miasta do wytycznych wskazanych przez rząd. Wojewoda zasugerował czasową rezygnację z pobierania opłaty parkingowej oraz przywrócenie codziennego rozkładu jazdy MPK.

"W związku z licznymi wypowiedziami władz miasta Poznania, w tym zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego, dotyczącymi rządowych działań, cyt. +obostrzeń totalnie oderwanych od rzeczywistości i stwarzających większe zagrożenie dla ludzi+, zwracam się o dostosowanie działań miasta Poznania do wytycznych wskazanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej" - podkreślił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk w liście skierowanym w środę do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Wojewoda zaznaczył, że przez wzgląd na wiele sygnałów, formułowanych przez mieszkańców miasta Poznania, "proszę o przywrócenie codziennego rozkładu jazdy, który zwiększy liczbę dostępnego dla pasażerów taboru, a tym samym umożliwi dostosowanie się miasta do wytycznych obowiązujących w stanie epidemii".

Ponadto - jak wskazał wojewoda - "wzorem innych miast, sugeruję wdrożenie czasowej rezygnacji z pobierania opłaty parkingowej w centrum miasta", co - jak podkreślił - "umożliwi dojazd do pracy osobom korzystającym na co dzień z komunikacji miejskiej, oraz ograniczy dotykanie parkomatów".

"Jestem przekonany, że te działania znacznie pomogą miastu Poznań dostosować się do obowiązujących obostrzeń oraz zapobiegną rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie miasta i powiatu poznańskiego. W imieniu mieszkańców Poznania formułujących w moim kierunku te prośby, dziękuję za ich przychylne rozpatrzenie" - zaznaczył w liście wojewoda wielkopolski.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 57 przypadków zakażenia koronawirusem, dwie osoby zakażone zmarły.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020