Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pomorskie: Spadek ruchu i mniej wypadków na drogach w zw. z koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 26-03-2020 11:42

Największy spadek ruchu w całym kraju odnotowano na Obwodnicy Trójmiasta. Epidemia koronawirusa przyczyniła się też do zmniejszenia liczby wypadków i kolizji na pomorskich drogach.

Jak powiedział PAP w czwartek Marek Radliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, "spadek ruchu na drogach województwa pomorskiego wyraźnie też poprawił statystyki dotyczące wypadków".

Policjanci z KWP w Gdańsku porównali tydzień między 16 a 22 marca bieżącego roku i ten sam okres w roku ubiegłym.

W 2019 roku w tym okresie było 27 wypadków, w których zginęły 2 osoby, w tym samym czasie w 2020 r. było jedynie 9 wypadków z jedną ofiarą śmiertelną. Podobnie wyglądają statystyki, jeśli chodzi o osoby ranne. W 2019 r. było ich 34, a w br. - 9.

Ograniczenia w ruchu zmniejszyły też o połowę ilość kolizji - w ub.r. było ich - 485, a w tym - 250.

"Ludzie spokojniej jeżdżą. Na pewno na drogach jest bezpieczniej. Sam zauważam, że do pracy jadę o kilkanaście minut krócej i jeszcze jestem przed czasem" - podkreśla w rozmowie z PAP Radliński.

Jednocześnie dane statystyczne na swojej stronie opublikowała GDDKiA.

"Od 25 proc. w dni powszednie do 55 proc. w niedzielę, o tyle zmalał ruch na drogach krajowych pomiędzy 16 a 22 marca w porównaniu do początku tego miesiąca. Takie dane płyną ze stanowisk automatycznego pomiaru ruchu na drogach w zarządzie GDDKiA" - czytamy w komunikacie.

Największy spadek w Polsce pod względem liczby pojazdów odnotowano na Obwodnicy Trójmiasta, porównując dwie niedziele z 8 i 22 marca - na odcinku pomiędzy węzłem Południe a węzłem Gdynia Port.

W niedzielę, 8 marca, przejechało tamtędy 55 228 pojazdów, a dwa tygodnie później było ich już tylko 20 199. Różnica wyniosła ponad 32 tys. pojazdów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020