Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Warmińsko-Mazurskie: Trzy kolejne osoby z koronawirusem, w sumie 75 zakażonych

Autor: PAP
Dodano: 03-04-2020 23:32

Na Warmii i Mazurach potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformował PAP w piątek wieczorem rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Do tej pory w regionie wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 75 osób, dwie z nich wyzdrowiały.

Jak przekazał rzecznik, najnowsze dodatnie wyniki badań potwierdzono u młodego mężczyzny z powiatu elbląskiego i u dwóch kobiet - młodej i w średnim wieku - z powiatu nowomiejskiego. Wyjaśnił, że wszystkie te osoby zostały zakażone koronawirusem w wyniku tzw. transmisji lokalnej. Są w dobrym stanie i pozostają w domu.

To kolejne potwierdzone w piątek przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w regionie - przed południem służby wojewody informowały o dwóch kobietach i trzech mężczyznach z powiatu iławskiego.

W regionie zachorowało dotychczas w sumie 75 osób; dwie z nich wyzdrowiały. W związku z koronawirusem hospitalizowane są obecnie 54 osoby.

Do tej pory najwięcej zakażeń na Warmii i Mazurach - 24 potwierdzone przypadki - wykryto w powiecie nowomiejskim. Kolejne pod tym względem są: Elbląg - 14 zachorowań, Olsztyn i powiat iławski - po siedem, powiat elbląski i olsztyński - po pięć, powiat braniewski - cztery, powiaty olecki, ostródzki i piski - po dwa oraz powiaty szczycieński, kętrzyński i giżycki - po jednym zachorowaniu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020