Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Szef MSWiA podpisał nowelizację rozporządzenia ws. przedłużenia kontroli na granicy wewnętrznej

Autor: PAP
Dodano: 09-04-2020 21:23

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącą przedłużenia do 3 maja kontroli na granicy wewnętrznej - poinformował w czwartek PAP wydział prasowy MSWiA.

"W czwartek (9 kwietnia br.) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kontrola na granicy wewnętrznej będzie przedłużona do 3 maja br. Tego samego dnia szef MSWiA Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia w tej sprawie" - przekazał w komunikacie wydział prasowy MSWiA.

W komunikacie wskazano, że kontrola na granicy wewnętrznej przeprowadzana będzie w 42 wyznaczonych miejscach na granicy lądowej: na granicy z Czechami - 18, ze Słowacją - 5, z Niemcami - 16, z Litwą - 3. Kontrola graniczna jest też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach.

"Na przejściach granicznych - zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej - przy wjeździe do Polski utrzymane zostają ograniczenia dla cudzoziemców" - podkreślono.

Dodano, że ograniczenia związane są z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. "Chodzi o uniknięcie wjazdu na teren Polski osób, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego" - dodano.

Przypomniano również, że przez granicę do Polski mogą wjechać między innymi obywatele RP, cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP lub pozostają pod stałą opieką obywateli RP, cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka, cudzoziemcy posiadający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP, czy szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020