Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Dolnośląskie: Zmarł pacjent zakażony koronawirusem; w szpitalach w regionie niemal 100 osób z COVID -19

Autor: PAP
Dodano: 13-04-2020 11:00

Niemal 100 osób z COVID-19 hospitalizowanych jest w dolnośląskich szpitalach. W niedzielę w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu zmarł 93-letni mężczyzna zakażony koronawirusem – przekazał w poniedziałek wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Według informacji przekazanych w poniedziałek przez wicemarszałka województwa dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, w niedzielę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (jednoimienny szpital zakaźny) zmarł 93-letni pacjent zakażony koronawirusem.

Wicemarszałek poinformował też o dwóch nowych pacjentach, którzy pokonali chorobę. Jedna osoba wyzdrowiała w szpitalu w Wałbrzychu i jedna w izolatorium w Obornikach Śl., które jest częścią Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Według danych przedstawionych przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu hospitalizowanych jest 122 pacjentów, z czego u 64 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osiem osób z COVID - 19 przebywa tam na OIOM-ie. W tym szpitalu wolne są jeszcze 124 łóżka - podał wicemarszałek.

W izolatorium w Obornikach Śl. przebywa obecnie 21 pacjentów, z czego 14 jest zakażonych nowym patogenem.

Na oddziale zakaźnym wałbrzyskiego szpitala leczonych jest 5 osób z COVID-19. Wolnych jest tam 27 sal szpitalnych. W legnickiej lecznicy hospitalizowane są trzy osoby zakażone koronawirusem, a wolnych jest 91 miejsc.

W szpitalu zakaźnym w Bolesławcu przebywa obecnie 50 pacjentów, z czego 20 z COVID-19. Pięć osób leczonych jest tam na OIOM-ie. Jeden pacjent zakażony koronawirusem przebywa też na oddziale Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Według informacji przekazanych w niedzielę popołudniu przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano 697 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego - według Ministerstwa Zdrowia - 23 pacjentów zmarło.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021