Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Bieszczady: Dobre warunki dla turystów; słonecznie i bezwietrznie

Autor: PAP
Dodano: 23-05-2020 08:19

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W sobotę rano notowano tam od 11 stopni Celsjusza w Ustrzykach Górnych do 14 stopni w Cisnej.

"Jest bezwietrznie i słonecznie. W górach widać w promieniu nawet kilkudziesięciu kilometrów" - powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Marek Paterek.

Według niego, "w Bieszczadach jest niewielki ruch turystyczny". "Jednak z każdym dniem widzimy coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry" - zauważył ratownik dyżurny.

Wybierający się w góry muszą pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. Oprócz obowiązkowego nakrycia głowy nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wody mineralnej. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który ma aplikację "Ratunek".

W związku z pandemią koronawirusa w trakcie wędrówek górskich obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa na parkingach czy na tarasach widokowych. Natomiast w lasach i na terenach otwartych, m.in. na łąkach i połoninach, nie ma takiego obowiązku. Turyści powinni także zachować co najmniej dwumetrowe odstępy.

Z powodu prac leśnych, które potrwają do końca maja, zamknięty dla turystów jest szlak prowadzący z Wołosatego na Przełęcz Bukowską. Pozostała część tego szlaku jest dostępna dla ruchu turystycznego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020