Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

W tym tygodniu prezydent Duda odwiedzi Lubelszczyznę, Śląsk, Podkarpacie oraz Mazowsze

Autor: PAP
Dodano: 04-06-2020 10:44

Od czwartku starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda ponownie ruszy w trasę po kraju, żeby spotykać się z wyborcami i przekonywać ich, aby oddali na niego głos. W tym tygodniu odwiedzi Lubelszczyznę, Śląsk, Podkarpacie oraz Mazowsze - wynika z informacji PAP.

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter "mieszany" - wyborcy mogą zdecydować, czy chcą wziąć w nich udział bezpośrednio, czy drogą korespondencyjną.

Sztabowcy prezydenta Dudy w związku z ogłoszeniem daty wyborów poinformowali w środę o wznowieniu działalności sztabu i kampanii wyborczej. "Jako sztab wyborczy zaczynamy dystrybucję materiałów, odmrażamy (...) 40 sztabów okręgowych, 380 sztabów powiatowych i kilkaset sztabów gminnych. Wracamy na szlak kampanijny, jedziemy dalej z nadzieją, że będzie to podróż po zwycięstwo i reelekcję pana prezydenta Andrzeja Dudy" - mówił pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzeja Dudy, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Rzecznik sztabu, europoseł Adam Bielan, zapowiedział z kolei, że prezydent Duda przez najbliższe trzy tygodnie będzie kontynuował "intensywny objazd kraju", by spotykać się i rozmawiać z rodakami.

Politycy zapowiedzieli jednocześnie, że w czwartek odbędzie się spotkanie prezydenta Dudy w Chełmie. Jak wynika z informacji PAP, w kolejnych dniach prezydent odwiedzi Śląsk, Podkarpacie oraz Mazowsze.

"W ramach kampanijnego objazdu po kraju w piątek ok. godz. 16 prezydent Duda spotka się z wyborcami w Katowicach, w sobotę przed południem z mieszkańcami Stalowej Woli, a w niedzielę wczesnym popołudniem odwiedzi Gózd pod Radomiem" - zapowiedział w rozmowie z PAP jeden ze sztabowców prezydenta.

Jak dodał, plan przyszłotygodniowych wizyt będzie ustalany pod koniec bieżącego tygodnia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020