Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Prezydent Duda odwiedzi we wtorek tereny dotknięte ulewami na Podkarpaciu

Autor: PAP
Dodano: 30-06-2020 11:23

Prezydent Andrzej Duda złoży we wtorek wizytę na terenach dotkniętych ulewami na Podkarpaciu - Hadle Szklarskie oraz Trzcinicę, a także wręczy promesy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku Polskim - poinformowała kancelaria prezydenta.

Jak wynika z informacji przekazanej przez kancelarię prezydenta, we wtorek o godz. 13.30 prezydent Duda złoży wizytę na terenach dotkniętych ulewami w Hadlach Szklarskich.

Przed godz. 14 w Jaworniku Polskim, prezydent wręczy promesy dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Natomiast ok. godz. 18 złoży wizytę na terenach dotkniętych ulewami w Trzcinicy.

W ostatnich dniach przez woj. podkarpackie przeszły gwałtowne ulewy. W wyniku intensywnych i gwałtownych deszczy, jakie przeszły w piątek po południu m.in. przez powiat przeworski (Podkarpackie) zalany i zniszczony został zabytkowy park w Hadlach Szklarskich, otaczający pałac z przełomu XIX i XX w. Budynek nie ucierpiał.

Natomiast nawałnice, które w sobotę wieczorem przeszły przez Podkarpacie, największych zniszczeń dokonały w powiecie jasielskim. W Trzcinicy, gdzie woda niszczyła drzewa, płoty i niektóre zabudowania, straż ewakuowała ok. 30 osób. Niektórzy mieszkańcy, aby ratować się przed wodą, wychodzili na dachy zabudowań.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020