Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Rzecznik KSP: zgromadzenia upamiętniające Powstanie Warszawskie przebiegają spokojnie

Autor: PAP
Dodano: 01-08-2020 19:35

Uroczystości i zgromadzenia upamiętniające Powstanie Warszawskie cały czas trwają i do tej pory przebiegają spokojnie - przekazał PAP rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji zaznaczył, że w sobotę policjanci na bieżąco podejmują interwencje dotyczące zdarzeń. Jak dodał, ostatnie wydarzenia zakończa się późnym wieczorem - i dopiero wtedy policja będzie mogła zacząć podsumowanie.

Marczak odniósł się również do incydentu, do którego doszło na placu Krasińskich, gdzie na Marsz Powstania Warszawskiego czekała kontrmanifestacja. Zgromadzone tam osoby trzymając białe róże usiadły pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Zostali usunięci przez policję i otoczeni kordonem.

"W tym przypadku organizator zwrócił się do grupy osób z żądaniem opuszczenia miejsca zgromadzenia. Z uwagi na brak reakcji skorzystał on ze swoich uprawnień wynikających z prawa o zgromadzeniach i zwrócił się z prośba do policji. Na miejsce skierowano Zespól Antykonfilktowy Policji. Osoby, które nie chciały opuścić miejsca zgromadzenia zostały wyniesione" - przekazał PAP nadkom. Sylwester Marczak.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020