Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Premier po zaprzysiężeniu: dzięki prezydentowi Dudzie zmiana dokonuje się dzień po dniu

Autor: PAP
Dodano: 06-08-2020 11:55

Gdy w 2015 roku prezydent Andrzej Duda pierwszy raz składał przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, dla milionów Polaków był to symbol zmiany. Ta zmiana została dokonana i dzięki Panu Prezydentowi dokonujemy jej dzień po dniu - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

W czwartek Andrzej Duda złożył przysięgę podczas uroczystego posiedzenia Zgromadzenia Narodowego, a tym samym oficjalnie objął urząd głowy państwa. Nowo zaprzysiężony prezydent wygłosił także orędzie.

"Gdy w 2015 roku prezydent Andrzej Duda pierwszy raz składał przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, dla milionów Polaków był to symbol zmiany. Ta zmiana została dokonana i dzięki Panu Prezydentowi dokonujemy jej dzień po dniu. Serdeczne gratulacje Panie Prezydencie!" - napisał na Twitterze Morawiecki.

Premier do zaprzysiężenia Dudy odniósł się także na Facebooku. "Polska ma nowego, ale jakże znajomego Prezydenta Andrzeja Dudę" - stwierdził na swoim profilu Morawiecki.

Zdaniem premiera "zwycięstwo Andrzeja Dudy to wspaniała wiktoria". "Wygrał wbrew wszystkiemu i wszystkim. Mimo wielkiej dysproporcji sił w sferze medialnej zaufało nam 10 i pół miliona Polaków" - dodał.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020