PARTNERZY PORTALU

Anita Kucharska-Dziedzic z Wiosny liderką lubuskiej listy Lewicy

Liderka lubuskiej listy Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic to wieloletnia prezes działającego w Zielonej Górze stowarzyszenia BABA i liderka Ruchu Miejskiego Zielona Góra (fot. mat. pras.)

Konieczność reformy systemu ochrony zdrowia i edukacji, wprowadzenia zmian w pomocy społecznej - to niektóre założenia programu, o których mówiła w Zielonej Górze liderka lubuskiej listy kandydatów Lewicy do Sejmu Anita Kucharska-Dziedzic z partii Wiosna.

 • Szef lubuskiego SLD i wicelider lubuskiej listy Lewicy Bogusław Wontor powiedział, że oprócz przedstawicieli jego partii, Wiosny i Partii Razem na lubuskiej liście znajdą się ludzie z innych środowisk lewicowych.
 • Jak przekazał, ostateczny kształt listy kandydatów do Sejmu w okręgu nie został jeszcze ustalony.
 • "Siła tej listy ma być w różnorodności" - powiedział.

Według niej obecne programy społeczne realizowane przez rząd, takie jak 500 plus powinny pozostać, ale muszą zostać "połączone z myśleniem o ich efektywności". Oceniła, że program 500+ nie daje efektu w postaci zwiększenia dzietności, a kluczowe jest umożliwienie kobietom łączenia pracy i opieki nad dziećmi, by nie pozostały bez środków do życia na emeryturze.

"Program wsparcia rodzin nie może się ograniczać jedynie do wspierania finansowego w postaci 500+, 300+. Trzeba to wszystko połączyć z zapewnieniem tego, co rzeczywiście sprawia, że rodziny się powiększają, czyli poczucia bezpieczeństwem wynikającego z posiadania jednocześnie rodziny i pracy, czyli żłobki i przedszkola. Temat od dawna lewicowy i my go cały czas podnosimy. Miejsce dla każdego dziecka w żłobku, miejsce dla każdego dziecka w przedszkolu" - wyjaśniała Kucharska-Dziedzic.

Jej zdaniem samo przekonanie o otrzymaniu wsparcia od państwa na dzieci nie jest wystarczające dla poczucia bezpieczeństwa polskich rodzin. Zaznaczyła, że potrzebne jest również podniesienie wysokości emerytur, tak by zapewniały one spokojne życie osobom starszym, które dziś dramatycznie ubożeją.

Wskazywała, że konieczna jest reforma systemu zdrowia, m.in. w zakresie zwiększenia liczby lekarzy, których w Polsce w przeliczeniu na liczbę mieszkańców jest najmniej w Unii Europejskiej, a to z kolei ogranicza dostęp do świadczeń obywatelom. Według Kucharskiej-Dziedzic zmian wymaga również system edukacji, gdyż - jak oceniła - reformy wprowadzone w ostatnich latach pogorszyły sytuację w tym obszarze.

Mówiąc o ekologii wskazała, że trzeba podjąć wyzwanie jakim jest kryzys klimatyczny, którego jednym z widocznych skutków jest susza, która dotknęła m.in. woj. lubuskie. Dostęp do wody dla obywateli jest w Polsce na poziomie Egiptu przez lata zaniedbań.

"Nasza kampania będzie bardzo krótka i intensywna. Za dwa miesiące będziemy po wyborach i wszystko będzie wiadome. Mam nadzieję, że ona będzie przede wszystkim wypełniona spotkaniami z mieszkańcami województwa lubuskiego. Ja je bardzo lubię" - zapewniła Kucharska-Dziedzic.

Dodała, że jest przekonana, że wynik Lewicy w tych wyborach będzie lepszy niż ten przewidywany przez obserwatorów życia politycznego czy wskazywany przez różne sondaże. Przyznała, że jak każdy z komitetów, także i jej idzie do wyborów z przekonaniem wygranej.

Na wtorkowej konferencji szef lubuskiego SLD i wicelider lubuskiej listy Lewicy Bogusław Wontor powiedział, że oprócz przedstawicieli jego partii, Wiosny i Partii Razem na lubuskiej liście znajdą się ludzie z innych środowisk lewicowych.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • wolny rynek 2019-08-23 09:03:29
  No i co z tego? Po co zawracacie czytelnikom głowę i czas? Czy przypadkiem nie jest to podprogowa propaganda marginesu społecznego?
 • krosno-rymanów 2019-08-21 12:04:54
  Tzw liderem tej zbieraniny jest zakłamany typek , który rodzonej matce złamał szczękę i wybił zęby ,a maltretował młodszego brata
 • zzt 2019-08-21 12:00:31
  Tfuu , zwyrodnialcy i szubrawcy , deprawatorzy dzieci i młodzieży , kopulujący na pasiastych marszach
 • RZułty Cweterek 2019-08-21 11:46:29
  Niby nie wygląda na tak głupią , lub cyniczną , a jednak pozory mylą .Na co ona liczy ? Przecież już wiadomo , że tzw Wiosna , to zgnilizna

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!