Elżbieta Rafalska: Zostawiam w ministerstwie kawałek serca i znakomity zespółPAP/JS - 04 czerwca 2019 18:30


Zostawiam w ministerstwie kawałek serca, ciężkiej pracy i naprawdę znakomity zespół; jestem spokojna, że nasze programy będą dalej rozwijane przez nową minister Bożenę Borys-Szopę - powiedziała dotychczasowa szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Nowa minister rodziny Bożena Borys-Szopa przybyła we wtorek po południu do siedziby Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Powitała ją tam dotychczasowa szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, która w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła mandat eurodeputowanej.

"Chciałabym bardzo serdecznie przywitać nową minister panią Bożenę Borys-Szopę - wybitnego specjalistę problemów społecznych, naszą kolejną dobrą zmianę. Osobę, z którą jako resort współpracowaliśmy podczas prac parlamentarnych" - powiedziała Rafalska.

{twitter;https://twitter.com/MRPiPS_GOV_PL/status/1135922095987265537}

Jak zaznaczyła, Borys-Szopa jest znana ze swojej związkowej działalności. "Związkowe serce ma szczególne znaczenie w naszym resorcie" - dodała.

Rafalska podkreśliła, że rząd PiS w polityce społecznej postawił na rodzinę i to - jak dodała - była najlepsza decyzja. "Program polityki rodzinnej (jest realizowany) w wymiarze do tej pory niespotykanym w Polsce. To był program, na który miliony polskich rodzin przez wiele lat czekały" - powiedziała.

Wskazała w tym kontekście m.in. na program "Rodzina 500 plus", "Maluch Plus", "Mama 4 plus", a także na projekty na rzecz seniorów czy rynku pracy.

Dotychczasowa szefowa resortu rodziny dziękowała m.in. swoim współpracownikom. "Zostawiam świetny zespół osób o wysokich kompetencjach, na których można polegać i którzy nigdy mnie nie zawiedli" - przyznała.

"Zostawiam w tym ministerstwie kawałek serca, ciężkiej pracy i naprawdę znakomity zespół. Jestem spokojna, że programy będą nie tylko kontynuowane, ale także będą dalej rozwijane przez nową minister Bożenę Borys-Szopę" - dodała Rafalska.