Gliński: program PiS na wybory na pewno będzie zbudowany w ciągu wakacjiPAP/dm - 07 lipca 2019 16:22


Program PiS na najbliższe wybory na pewno będzie zbudowany w ciągu wakacji, mamy już wszystko przygotowane; będziemy koncentrowali się na kontynuacji i inwestowaniu w rozwój - powiedział w niedzielę wicepremier, minister kultury i szef Rady Programowej PiS Piotr Gliński.

Gliński był pytany  o to, kiedy gotowy będzie program PiS na jesienne wybory.

"W ciągu wakacji program na pewno będzie zbudowany. Zabieramy się do pracy już za chwilę. Mamy praktycznie wszystko przygotowane, więc nie będzie to długo trwało" - odpowiedział Gliński. Jak dodał, "jest grupa osób, która będzie pisała program PiS na najbliższe wybory, opierając się na dorobku całej formacji". "Będziemy koncentrowali się na kontynuacji, ale będzie też zmiana związana z koniecznością inwestowania w rozwój" - zaznaczył Gliński.

Wicepremier podkreślił, że kierunki tego programu "były, jeśli ktoś uważnie słuchał wystąpień premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji (w Katowicach), tam formułowane".

Jak dodał, PiS przez wiele lat nie mając dostępu do różnych instytucji czy poparcia zewnętrznych silnych podmiotów, musiało oprzeć się "na dialogu ze społeczeństwem i formowaniu różnych pomysłów programowych". Według Glińskiego, udało się już wypracować ich wiele.

Jednym z nich, jak zaznaczył, jest powstanie "ruchu poradnictwa społecznego", którego zadaniem będzie świadczenie przez różne organizacje nieodpłatnych porad, m.in. prawnych oraz w zakresie kwestii konsumenckich. Jak ocenił Gliński, najlepszym sposobem pomocy "jest wsparcie tych organizacji, które się na tym znają". Wicepremier chwalił też w tym kontekście prezydencki projekt ustawy o centrach usług społecznych.